serial Oglądaj odcinki według kolejnośc. Ten serial opowiada jedną historię we wszystkich odcinkach. Oglądanie po kolei ma duże znaczenie dla zachowania ciągłości fabuły i śledzenia wszystkich wątków.
serial

Alternatywy 4

1983 - 1986
59m
8,2 86 397
ocen
8,2 10 1 86397
8,2 12
ocen krytyków
Czasy PRL-u. Losy pochodzących z różnych grup społecznych mieszkańców nowo wybudowanego warszawskiego bloku. Zobacz pełny opis
Alternatywy 4 zobacz gdzie obejrzeć online

gatunek

produkcja

premiera

Satyra na lata PRL-u. Serial opowiada o przygodach kilku rodzin pochodzących z różnych grup społecznych. Wszyscy bohaterowie wprowadzają się do nowo oddanego bloku na warszawskim osiedlu. Na nowych mieszkańców czeka wiele niespodzianek oraz przebiegły gospodarz, Stanisław Anioł (Roman Wilhelmi).

na podstawie
studio
Centralna Wytwórnia Programów i Filmów Telewizyjnych Poltel
tytuł oryg.
Alternatywy 4
inne tytuły
4, Alternative Street Międzynarodowy
więcej
Pierwotnie, zgodnie z koncepcją Stanisława Barei, odtwórcą roli Anioła miał być Ludwik Pak. Propozycje roli otrzymał również Krzysztof Kowalewski jednak odmówił. Ostatecznie drugi reżyser Andrzej Swat namówił Bareję na obsadzenie w tej roli Romana Wilhelmiego.
W czwartym odcinku, gdy towarzysz Winnicki odwiedza prezesa spółdzielni, ten otwiera szafę z trunkami. W lustrze na wewnętrznej stronie drzwi widać wtedy wyraźnie operatora kamery.
Na liście lokatorów pierwotny adres Józefa Balcerka to ulica Mokra 8. Dom, w którym mieszka, oznaczony jest zaś numerem 10 i - zgodnie z tabliczką na budynku obok - jest to ulica Chemiczna.
Realia życia w PRL-u były w wielu miejscach diametralnie różne od obecnych, ten, kto tego nie przeżył, może nie uwierzyć. Kłopoty mieszkaniowe, kartki na żywność, talony na podstawowe produkty, jednym słowem horror dla statystycznego Polaka, choć poprawnie byłoby powiedzieć Obywatela. Trzeba było kombinować, bez tego niewiele człowiek miał.... więcej
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych

Kto to powiedział???
PS To mój ulubiony tekst z serialu.

Był popularny w latach 70-tych, grają go również podczas tańca w filmie Niebieskie jak Morze Czarne ?

Coz więcej można powiedzieć? Plejada fantastycznych aktorów, genialny scenariusz i dialogi. Trudno wybrać tego, kto najlepiej gra, człowiek się co chwila uśmiecha, niemal każdą sceną można się delektować, mimika poza skalą! Nawet role epizodyczne majstrów czy przyjaciela Balcerka rewelacyjne (Karewicz!). No i Pani...

Pan Majewski/Gołas

ocenił(a) serial na 10

Oglądałem ten serial nieskończoną ilość razy, ale nie rozumiem, o co chodzi z Panem Majewskim granym przez Wiesława Gołasa. Kim był w czasie wojny? Dlaczego zmieniał nazwisko? O jaką tajemnicę chodzi? Ktoś z Was ma jakiś pomysł?

A takich Winnickich to mamy dziś od zalebania.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones